Zawartość

Upamiętnienie prezesa Piotra Drzewieckiego

2023-01-10
Upamiętnienie prezesa Piotra Drzewieckiego

Piotr Drzewiecki – pierwszy prezydent Warszawy u progu niepodległości, pierwszy prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Z sukcesem spełniał się w wielu rolach społecznych i zawodowych.

W pamięci oprócz nieprzecenionej roli w zakresie normalizacji polskiej pozostaje także działalność prezesa na rzecz stolicy. Był burmistrzem Warszawy, członkiem Rady Miejskiej oraz przede wszystkim prezydentem stolicy (1918-1921).

Warszawa upamiętniła swojego prezydenta aleją jego imienia. Biegnie ona od placu Żelaznej Bramy do al. Jana Pawła II.

Społeczny Komitet Upamiętnienia Prezydenta Warszawy (1918-1921) Piotra Stanisława Drzewieckiego rozpoczął zaś zbiórkę, której celem jest uhonorowanie P. Drzewieckiego popiersiem w Parku Mirowskim w Warszawie.

Jak wesprzeć zbiórkę? Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki można znaleźć na stronie NOT, który jest inicjatorem tego przedsięwzięcia.