Zawartość

Szkolny konkurs wiedzy o działalności normalizacyjnej PKN

2011-01-14

Pod patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim 14 stycznia 2011 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o działalności normalizacyjnej PKN. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były Pani Anna Kolano i Pani Renata Woś – nauczycielki przedmiotów zawodowych ekonomicznych. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas II i IV Technikum Handlowego i Technikum Ekonomicznego.

Celem konkursu było przyswojenie przez uczniów podstawowej wiedzy normalizacyjnej, zwiększenie ich świadomości na temat działalności Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz znaczenia udziału w systemie dobrowolnej normalizacji.

 

dsc_0003.jpg   dsc_0041.jpg

Szkolny konkurs wiedzy o działalności normalizacyjnej PKN. Uczestnicy i laureaci konkursu.

 

W konkursie przyznano 3 pierwsze miejsca:

I miejsce – Renata Walicka

II miejsce –  Iwona Sudoł

III miejsce –  Maria Sala

W konkursie przyznano również liczne wyróżnienia.

 

PKN z wielką przyjemnością podejmuje się realizacji tego typu projektów. Budzenie świadomości normalizacyjnej na tym etapie edukacji jest niezwykle ważne. Absolwenci szkół niebawem wkroczą na rynek pracy i będą mieli wpływ na jakość i bezpieczeństwo towarów i usług.

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem wśród uczniów, organizatorzy przewidują kontynuację tego projektu.

 

Na podstawie tekstu Anny Kolano