Zawartość

Dzień Normalizacji Polskiej

2012-05-18

dnp_2012.jpg20 maja 2012 r., już po raz trzeci, obchodzić będziemy Dzień Normalizacji Polskiej. W tym roku hasłem przewodnim jest edukacja normalizacyjna i rola oświaty w budowaniu świadomości normalizacyjnej.  Z okazji tej uroczystości - 16 maja 2012 roku w Centrum Konferencyjnym „Zielna” w Warszawie, Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował  spotkanie  pt. „Edukacja normalizacyjna w szkołach ponadgimnazjalnych”, w którym  uczestniczyli  przedstawiciele urzędów administracji państwowej, wojewódzkich kuratoriów oświaty, szkolnictwa ponadgimnazjalnego i wyższego, władz samorządowych oraz instytucji związanych z kształceniem i edukacją. Zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w dyskusji dotyczącej aktualnych potrzeb, możliwości i sposobów szerzenia wiedzy o normalizacji oraz zastosowania myśli normalizacyjnej w procesie kształcenia dzieci i młodzieży.          

Polski Komitet Normalizacyjny jest przekonany, że coroczne spotkania z okazji Dnia Normalizacji Polskiej w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia świadomości normalizacyjnej wśród wszystkich grup społecznych.

Więcej informacji z obchodów Dnia Normalizacji Polskiej znajdą Państwo w czerwcowym numerze „Wiadomości PKN. Normalizacja”.