Zawartość

Posiedzenie Komitetu ISO/IEC JTC1/SC32

2012-10-15

W dniach 15-19.10.2012 w Krakowie odbywa się kolejne posiedzenie Międzynarodowego Komitetu ISO/IEC JTC1/SC32 „ Data Management and Interchange”. Polski Komitet Normalizacyjny jest  jego patronem, a Orange Polska gospodarzem i sponsorem.

Eksperci ISO będą dyskutować nad projektami norm z zakresu przetwarzania metadanych w rozproszonych repozytoriach i w chmurze, SQL, Next Generation Analytics i e-business.

Znaczenie dostosowania norm w zakresie Cloud Computing jest dla rynku krajowego bardzo istotne. Polscy eksperci przewodniczą pracom nowej grupy mającej na celu przestudiowanie możliwości dostosowania norm w ww. zakresie. Efektem prac będą propozycje norm uwzględniające potrzeby wszystkich zainteresowanych: operatorów, dostawców i partnerów.

W otwarciu posiedzenia zapowiedzieli udział m.in. przewodniczący grupy ISO, przedstawiciele PKN, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, przedstawiciele Orange Polska, IBM, Oracle, Tokyo Electric Power Co. i inni.

Miejsce spotkania: Kraków, Hotel Royal, ul. Św. Gertrudy 26.

W sesjach roboczych uczestniczą delegaci ISO/IEC JTC1 z takich krajów jak: USA, Niemcy, UK, Kanada, Chiny, Korea, Japonia oraz takich firm jak m.in. Oracle, IBM, Hitachi, NTT Data Corp., Tokyo Electric Power Co., JCC Consulting Inc., China National Institute of Standardisation (CNIS), Korea Database Agency (KDB), Korea Institute of Science and Technology Information (KISTI), Korean Agency for Technology ans Standards (KATS), Kunsan National University (Korea), Wuhan University, Oxford University, Jacobs University Bremen.