Zawartość

Konferencja dotycząca normy PN-ISO 26000

2012-11-09

26 listopada 2012 roku w Ministerstwie Gospodarki odbędzie się konferencja inaugurująca publikację normy PN-ISO 26000.

Norma PN-ISO 26000:2012 Wytyczne dotyczące społecznej odpowiedzialności została opublikowana 5 listopada 2012 r. To norma wyjątkowa, opracowana przez 450 ekspertów z całego świata. Prace nad nią trwały 5 lat. W ich efekcie otrzymaliśmy międzynarodowy dokument zawierający:

  • definicje i zasady dotyczące  odpowiedzialności społecznej;
  • kluczowe obszary i zagadnienia związane z odpowiedzialnością społeczną;
  • wytyczne integrowania odpowiedzialności społecznej z działaniami organizacji.

 

Norma PN-ISO 26000:2012 wieloaspektowo ujmująca zagadnienie społecznej odpowiedzialności to „norma na czasie”. Jest przeznaczona zarówno dla dużych, jak i małych organizacji - publicznych, prywatnych i non-profit. Nie ogranicza się  tylko do społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

PKN przyłącza się do apelu organizatorów i zaprasza do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych społeczną odpowiedzialnością.

Szczegółowy program Konferencji znajduje się tutaj.