Zawartość

Inteligentne sieci elektroenergetyczne – forum

2013-03-15

Zapraszamy na pierwsze światowe forum poświęcone inteligentnym sieciom elektroenergetycznym

Olbrzymie zapotrzebowanie na inteligentne systemy elektroenergetyczne wciąż nie zostało zaspokojone. Projekty wprowadzenia ww. systemów na większą skalę upadają z powodu zawiłości procesu podejmowania decyzji w tej sprawie. Światowe forum (World Smart Grid Forum) poświęcone inteligentnym sieciom elektroenergetycznym ma na celu wyprowadzenie idei inteligentnych sieci elektroenergetycznych z fazy projektu. Odbędzie się ono w Berlinie w dniach 24-25 września 2013 r.

Organizatorami wydarzenia są: Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (International Electrotechnical Commission), Państwowa Korporacja Energetyczna Chin (State Grid Corporation of China) oraz Niemieckie Stowarzyszenie Inżynierów Elektryków (VDE).

Program forum jest dostępny na stronie www.worldsmartgridforum2013.org.