Zawartość

PKN na EuroLab 2015

2015-03-25
img_0814_www.jpg
PKN na EuroLab 2015

Polski Komitet Normalizacyjny – kolejny już raz – był uczestnikiem Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, które odbyły się w dniach 18-20 marca br. w Warszawie, w Centrum Targowo-Konferencyjnym MT Polska.

PKN znów dołączył do grona partnerów merytorycznych tego wydarzenia, zaś drugiego dnia Targów, wraz z Klubem Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB, organizował cykl wykładów „Problemy laboratoriów”.Przedstawicielem PKN była Anna Jarońska, Kierownik Sektora Zagadnień Podstawowych i Systemów Zarządzania oraz Sektora Zdrowia, Środowiska i Medycyny, która wygłosiła prelekcję nt. „Zamawianie norm w PKN”. Przybliżyła słuchaczom sposoby finansowania prac normalizacyjnych, ideę i sposób zamawiania opracowania norm oraz zgłaszania propozycji tematu, a także sposób redagowania polskiej wersji językowej PN-EN.

Pozostali referenci przedstawili zagadnienia związane z potencjalnymi źródłami błędów w rutynowej pracy laboratorium (Andrzej Brzyski), wyznaczaniem odstępów między wzorcowaniami (Andrzej Hantz), badaniami mikrobiologicznymi w obszarze regulowanym prawnie (Justyna Czyrko) oraz kompromisem jakości i ekonomii w funkcjonowaniu laboratoriów w otoczeniu biznesowym (Aleksandra Burczyk).

Zarówno cykl wykładów organizowanych przez PKN i POLLAB, pozostałe konferencje i seminaria, jak i sama część wystawiennicza tegorocznych Targów EuroLab 2015 cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy poszukują fachowych informacji oraz najnowocześniejszych rozwiązań. Polskie Normy, jako źródło najnowszej wiedzy eksperckiej,  pośrednio przyczyniają się do ich zdobycia.