Zawartość

Dzień Normalizacji Polskiej

2015-05-21
box-dnp2.jpg
Dzień Normalizacji Polskiej

20 maja, już po raz szósty, obchodziliśmy Dzień Normalizacji Polskiej. To święto – ustanowione w 2010 roku – jest okazją do uhonorowania zarówno wszystkich osób i podmiotów związanych z normalizacją, jak również do promocji systemu normalizacyjnego i korzyści z nim związanych.

W tym roku DNP obchodzony był pod hasłem „System Zarządzania Jakością. Co do tego ma normalizacja?”. Z tej okazji Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował w Ministerstwie Gospodarki konferencję, której tematem przewodnim była nowelizacja normy ISO 9001 Systemy zarządzania jakością – Wymagania. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem; uczestniczyli w nim przedstawiciele urzędów administracji państwowej, przedsiębiorców, środowisk akademickich, federacji i stowarzyszeń branżowych i konsumenckich.

Ostatnim punktem programu tegorocznego Dnia Normalizacji Polskiej było uroczyste wręczenie Nagrody PKN „Kompas Normalizacji”. Nagrodę przyznaje się osobom wyjątkowo zaangażowanym w rozwój i promocję systemu normalizacji.

Więcej informacji z tegorocznych obchodów DNP znajdą Państwo w majowym numerze „Wiadomości PKN. Normalizacja”.