Zawartość

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja LVDC – Nowa definicja energii elektrycznej

2015-07-17
lvdc.jpg
Pierwsza Międzynarodowa Konferencja LVDC

To już nie jest kwestia „prąd przemienny czy stały”, raczej „kiedy stały”

Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC) www.iec.ch oraz Bureau of Indian Standards (BIS – indyjska jednostka normalizacyjna) www.bis.org.in zapraszają ekspertów do podzielenia się swoimi wizjami i opiniami w zakresie LVDC podczas konferencji, która odbędzie się 26-27 października 2015 r. w New Delhi, Indie.

Pojawienie się w ciągu ostatnich 20 lat baterii słonecznych, baterii litowo-jonowych i oświetlenia LED zwiększyło zainteresowanie LVCD (Low Voltage Direct Current) jako sposobu na doprowadzenie bezpiecznej i wydajnej energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Dziś, nieważne w jakim miejscu na świecie jesteś, Twoje środowisko wykorzystuje prąd stały (DC).

Potrzeba dostępu do elektryczności w krajach rozwijających się napędza proces normalizacyjny LVDC. Około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie nie ma dostępu do elektryczności, jednak dzięki zastosowaniu LVCD i technologii powiązanych to się zmieni.

Konferencja ma podkreślić, jak normy i działalność normalizacyjna są ważne w osiąganiu szybkiego, opłacalnego rozwoju technologii LVDC i sieci dystrybucyjnych. Eksperci uczestniczący w konferencji przyczynią się do rozwoju norm, które będą wykorzystywane przy wdrażaniu LVDC w różnych branżach.

Więcej informacji nt. konferencji: www.lvdcconference.com