Zawartość

Przedstawiciele AENOR z wizytą w PKN

2016-02-03
spotkanie_przedstawicieli_aenor_i_pkn.jpg
Spotkanie przedstawicieli AENOR i PKN

W dniach 1-2 lutego 2016 r. z wizytą do PKN przyjechali przedstawiciele AENOR (La Asociación Española de Normalización y Certificación) – krajowej jednostki normalizacyjnej Hiszpanii.

Podczas spotkania stronę polską reprezentowali: Tomasz Schweitzer (Prezes PKN), Jolanta Kochańska (Zastępca Prezesa PKN ds. Normalizacji) i Ewa Zielińska (Dyrektor WRZ), ze strony hiszpańskiej udział wzięli: Avelino Brito (Director General) oraz Javier Garcia Diaz (Standards Director).

Przedmiotem rozmów była możliwość współpracy pomiędzy instytucjami i wymiana poglądów na temat polityki normalizacyjnej. Omawiano wydajność i skuteczność Europejskiego Systemu Normalizacji oraz Wspólnej Inicjatywy dla Normalizacji przygotowywanej w ramach Strategii dla Wspólnego Rynku. Poruszano również kwestie związane z kryteriami, jakie muszą spełniać członkowie CEN i CENELEC.

Uczestnicy spotkania zaprezentowali również struktury i sposób funkcjonowania swoich instytucji oraz podzielili się doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem zmian w systemie normalizacji krajowej.