Zawartość

PKN na EUROLAB 2016

2016-04-21
box_4.jpg
PKN na EUROLAB 2016

Polski Komitet Normalizacyjny – kolejny już raz – dołączył do grona partnerów merytorycznych Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, zaś Prezes PKN Tomasz Schweitzer znalazł się w Radzie Programowej.

Targi EuroLab 2016 odbyły się w dniach 12-14 kwietnia br. w Warszawie, w Centrum Targowo-Konferencyjnym MT Polska.

Drugiego dnia spotkań PKN, wraz z Klubem Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB, zorganizował cykl wykładów „Problemy laboratoriów”. Przedstawicielem PKN był Marek Strumiński, Dyrektor Wydziału Sprzedaży, który wygłosił prelekcję pt. „Polska Norma, dokument czy informacja? Nowe usługi dostępowe PKN”. Przybliżył słuchaczom pojęcie dokumentu i informacji w kontekście norm oraz związane z nimi rodzaje usług, które oferuje zainteresowanym Polski Komitet Normalizacyjny. Omówił także różnice między poszczególnymi usługami oraz korzyści płynące z korzystania z nich.

Pozostali referenci przedstawili zagadnienia związane z rolą laboratoriów w ocenie zgodności wyrobów i znaczeniu wyników badań dla jednostek certyfikujących i notyfikowanych (Andrzej Brzyski), zapewnieniem spójności pomiarów chemicznych w sytuacjach trudnych (Ewa Bulska), nadzorem nad wyposażeniem laboratorium a zmianami w dokumencie CD1 ISO/IEC 17025 (Andrzej Hantz) oraz zewnętrznymi środkami wspomagającymi działalności laboratoriów (Eliza Kurek).

Zarówno zorganizowany przez PKN i POLLAB cykl wykładów, jak również pozostałe konferencje, seminaria i część wystawiennicza cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Targi EuroLab to miejsce promocji najnowszych technologii przeznaczonych dla laboratoriów. W tej roli dobrze sprawdzają się Polskie Normy, które są pewnym źródłem wiedzy o najnowszych, uznanych rozwiązaniach technologicznych.

marek_struminski_dyrektor_sprzedazy_i_marketingu.jpg  stoisko_wystawowe_3.jpg  stoisko_wystawowe_2.jpg

stoisko_wystawowe_4.jpg  stoisko_wystawowe_5.jpg  stoisko_wystawowe_6.jpg