Zawartość

Ekologiczny transport

2016-07-20

box7b_0 (1).jpgObecnie samochody oraz inne środki transportu wytwarzają najwięcej szkodliwych substancji, które przyczyniają się do wzmagania efektu cieplarnianego. Jest wiele pomysłów na ograniczenie tego zjawiska. Jednym z nich jest koncepcja ekologicznego transportu.

W tym numerze przedstawiamy jak kraje zaawansowane technologicznie realizują to zamierzenie. Okazuje się, że normy IEC są podstawą systemów elektrycznego transportu miejskiego. Ponadto wiele komitetów technicznych IEC pracuje nad normami dotyczącymi elektryfikacji infrastruktury transportowej na wodzie.

Władze państwowe i lokalne chcą zmotywować  firmy transportowe działające na lądzie, wodzie i w powietrzu do „oczyszczenia” swojej działalności.

Zapraszamy do lektury całego lipcowego numeru miesięcznika.