Zawartość

Światowy Dzień Wody 2017

2017-03-22
Światowy Dzień Wody 2017

Woda to życie. Kiedy jednak nie dba się o nią, a proces jej oczyszczania nie istnieje – woda zabija. Dla milionów ludzi taka sytuacja to rzeczywistość. 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody – dzień o wielkim znaczeniu dla ludzi, którzy nie mają wody takiej, jakiej potrzebują.

Obecnie 663 miliony ludzi nie ma dostępu do czystej i bezpiecznej wody. Ludzie Ci są zmuszeni do spożywania zanieczyszczonej wody, która może ich zabić. Z 2,4 miliardów ludzi – jeden na trzech – nie ma dostępu do toalety. W tej sytuacji nietrudno o rozprzestrzenianie w wodzie niebezpiecznych patogenów.  

Co roku, ludzie na całym świecie obchodzą Światowy Dzień Wody. Tegoroczne przesłanie “Po co tracić wodę?” zwraca uwagę na to, jak normy przyczyniają się do rozwiązania problemu strat wody w kontekście tworzenia warunków dla zrównoważonego rozwoju. Normy oferują najlepsze praktyki w zakresie wykorzystania i zużycia wody w różnych dziedzinach, takich jak oczyszczanie ścieków, nawadnianie w rolnictwie czy wykorzystanie wody w przemyśle wytwórczym i budownictwie.

Więcej o Światowym Dniu Wody i sposobach jej ochrony znajdziecie Państwo na stronie ISO oraz na stronie WHO, a także w broszurze „ISO and water”.