Zawartość

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

2017-04-28
Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

28 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Święto ma na celu upamiętnienie ofiar wypadków przy pracy i w wyniku chorób zawodowych oraz zwrócenie uwagi na działania w sferze poprawy warunków bezpieczeństwa osób pracujących i ochrony zdrowia w pracy.

Z tej okazji warto przypomnieć, że Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) opracowuje normę, która określa wymagania dla systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz wytyczne stosowania.


 

Norma Międzynarodowa ISO 45001:

  • umożliwi organizacjom poprawienie wydajności systemu bhp przy zapobieganiu urazom i problemom zdrowotnym;
  • może być stosowana przez każdą organizację, niezależnie od jej wielkości, rodzaju i charakteru;
  • pozwoli na integrację z systemami zarządzania funkcjonującymi w organizacji.

Czytaj więcej na temat ISO 45001.