Zawartość

Dzień Normalizacji Polskiej - konferencja „Normalizacja dla Smart Cities”

2017-05-24
Dzień Normalizacji Polskiej - konferencja „Normalizacja dla Smart Cities”

W tym roku, już po raz ósmy, obchodziliśmy Dzień Normalizacji Polskiej – święto wszystkich osób i jednostek aktywnie zaangażowanych w działania normalizacyjne. Z tej okazji Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował konferencję "Normalizacja dla Smart Cities".

Konferencja odbyła się 19 maja br. w smart budynku EuroCentrum w Warszawie i otrzymała patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju, Ośrodka Studiów nad Cyfrowym Państwem oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.       

Prelegenci poruszali tematykę inteligentnych miast w kontekście Krajowej Polityki Miejskiej 2023, omawiali inicjatywy normalizacyjne na rzecz inteligentnego miasta. Dyskutowano o tym, jak ocenić obszary rozwoju zrównoważonego miasta wg PN-ISO 37120. Zastanawiano się, jak transformować miasta w miasta inteligentne, jak ważne jest inteligentne zarządzanie energią w zrównoważonym rozwoju miasta. 

Tradycyjnie już na zakończenie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody PKN – „Kompas Normalizacji”. W tym roku uhonorowano Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy – za zaangażowanie w rozwój i promocję normalizacji z dziedziny górnictwa, nafty i gazu, przetworów naftowych oraz gazownictwa.

Pełną relację z obchodów DNP znajdą Państwo w majowym numerze miesięcznika PKN.

okladka_5.jpg