Zawartość

Efektywność energetyczna zaczyna się w domu

2017-10-25
żarówki

W dzisiejszych czasach w naszych domach znajduje się mnóstwo  sprzętów i urządzeń zasilanych elektrycznie. W samej tylko kuchni znajdziemy zmywarkę do naczyń, piekarnik i lodówkę, a także wiele innych mniejszych urządzeń używanych do przygotowywania jedzenia.

 

W wielu domach znajdziemy także sprzęty biurowe takie jak komputery czy drukarki. Nie zapominajmy też o telewizorach, sprzęcie audio, wideo i odtwarzaczach DVD. Trzeba więc podjąć takie działania, dzięki którym możliwe będzie zapewnienie energii elektrycznej na poziomie wystarczającym do zaspokojenia codziennych potrzeb. Oprócz rozwoju odnawialnych źródeł energii, wiele krajów na całym świecie opracowało politykę i przepisy mające na celu optymalizację zużycia energii w technologii elektrycznej i elektronicznej. W związku z tym producenci muszą znaleźć sposoby na poprawienie efektywności energetycznej swoich produktów. Normy Międzynarodowe IEC opracowywane są po to, aby ułatwić wprowadzanie tych przepisów.

 

Więcej o globalnym programie „Electrical Energy Efficiency (E3)”, który ma wspierać przemysł w produkowaniu wyrobów efektywnych energetycznie oraz korzyściach dla przedsiębiorców, władz i konsumentów można przeczytać w Wiadomościach PKN 10/2017.