Zawartość

Normy (nie tylko) od święta

2017-12-19
normy święta

Co roku chcemy, żeby czas świąteczny był niezwykły i niezapomniany. W dobrym i spokojnym przygotowaniu się do świąt pomogą nam Polskie Normy. Pozwolą cieszyć się smakiem tradycyjnych potraw, pięknie rozświetlą choinki i ozdoby, zadbają o wybór i jakość bezpiecznych prezentów.

 

Potrawy wigilijne

Nie wyobrażamy sobie kolacji wigilijnej bez produktów takich jak grzyby, kapusta, ryby, suszone owoce, których smak i zapach tworzy świąteczną atmosferę. Normy zapewniają ich jakość, określają, co może być dla nas wskazówką przy ich wyborze. Choć są przeznaczone przede wszystkim dla producentów, to dają pewność konsumentom, że wyroby pochodzą z pewnego źródła.

 

Stół wigilijny

Normy mogą królować na stole nie tylko dzięki pysznym potrawom, lecz także dekoracjom, odświętnej zastawie, sztućcom. Określają jak istotne są wymagania użytkowe i metody badań dotyczące m.in. noży, widelców, łyżek oraz naczyń stołowych. Mogą być także inspiracją do sięgnięcia po naczynia szklane produkowane ręcznie czy naczynia kryształowe, które jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowość tego czasu.

 

Iluminacje świetlne

Nasze domy i ulice rozbłyskują światłem. Nastrojowe oświetlenie, girlandy, kurtyny świetlne mają być piękne, ale przede wszystkim bezpieczne. Kluczowe jest więc zabezpieczenie przed porażeniem prądem elektrycznym, odporność na wilgoć, pył, ogień, czy też wytrzymałość elektryczna izolacji. I tu również możemy liczyć na odpowiednie normy.

 

Prezenty

Święta to także czas obdarowywania się prezentami. Staramy się, aby każdy otrzymał coś szczególnego, sprawiającego radość. Dzieci znajdują pod choinką zabawki, które również wpisują się w zakres normalizacji. Wieloczęściowa norma dotycząca bezpieczeństwa zabawek określa m.in. ich właściwości mechaniczne i fizyczne, palność, migrację pierwiastków toksycznych z materiałów, z których wykonano zabawki.
Jeśli do tego wszystkiego dodamy swoje inspiracje, pomysły, a także radość, uśmiech i życzliwość to będzie to naprawdę wyjątkowy czas!

fotka swieta