Zawartość

Wiadomości PKN 6/2018

2018-07-05
wiadomości PKN 6/2018

Nowe technologie rewolucjonizują sposób, w jaki w najbliższej przyszłości będziemy postrzegać transport.

Przepustowość, natężenie ruchu, zanieczyszczenie środowiska to tylko niektóre kwestie, z którymi musi się zmierzyć transport nie tylko w przyszłości. W ostatnich latach organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną środowiska, rząd i przemysł przedstawiły wiele argumentów za tym, że zbliża się koniec silnika spalinowego. Według niektórych nadal będziemy mieć samochody, jednak stopniowo będą one zastępowane przez pojazdy bardziej autonomiczne – latające samochody to tylko jedna z możliwości. Bez względu na to, jaki będzie transport w przyszłości to normy będą stanowić jego podstawę techniczną –  to w nich można znaleźć wiedzę na temat ładowania pojazdów elektrycznych, bezpieczeństwa cyfrowego, interfejsu czy elektromobilności.

Czy kolejna taksówka, którą zamówisz, będzie dronem czy pojazdem samobieżnym? To się dopiero okaże.

Polecamy uwadze „Wiadomości PKN” 6/2018