Zawartość

Zmiany w dokumentach dotyczących Organów Technicznych

2018-08-09
Zmiany w dokumentach dotyczących Organów Technicznych

Informujemy, że od sierpnia 2018 r. obowiązują nowe wersje procedur: Z2-P1, Z2-P2 i Z2-P3.

Wprowadzone zmiany polegają na doprecyzowaniu zapisów odpowiedzialności Przewodniczącego KT/KZ w zakresie nadzoru nad Planem Działania OT, a także  uporządkowaniu zapisów dot. list mailingowych, informujących o zmianach w  składach Organów Technicznych (OT).

Wprowadzono również możliwość wyrażenia przez Prezesa PKN zgody na zmniejszenie lub zwiększenie liczby podmiotów w KT.

Zmiany zaszły także w procesie zgłaszania ekspertów do prac w organach roboczych (WG) międzynarodowych i europejskich organizacji normalizacyjnych – dany OT o zgłoszeniu eksperta będzie informowany przez kierownika sektora.

W związku z powyższym uaktualnione zostały formularze:

  • Z2-P2-F01
  • Z2-P2-F02  
  • Z2-P2-F03  
  • Z2-P2-F04
  • Z2-P2-F05  
  • Z2-P2-F06
  • Z2-P2-F07
  • Z2-P2-F08
  • Z2-P3-F15  

Aktualne wersje procedur i formularzy znajdują się w zakładce Dokumenty normalizacyjne.