Zawartość

14 października – Światowy Dzień Normalizacji

2020-10-14
14 października – Światowy Dzień Normalizacji

Jak co roku 14 października obchodzimy Światowy Dzień Normalizacji, który honoruje pracę tysięcy ekspertów z całego świata.

        Przesłanie tegorocznego Światowego Dnia Normalizacji podkreśla znaczenie norm w ochronie naszej planety. Aby zmniejszyć wpływ negatywnego oddziaływania człowieka na środowisko, niezbędne są: chęć dokonania zmian, konkretne działania i odpowiednie narzędzia. Jednym z takich narzędzi są oczywiście Normy Międzynarodowe.

        Normy uwzględniają aktualne, sprawdzone i realne rozwiązania wyzwań technicznych. Pomagają dzielić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w szerokim zakresie zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Normy obejmują wszystkie aspekty oszczędności energii, jakości wody i powietrza. Określają znormalizowane protokoły i metody pomiaru. Ich szerokie zastosowanie pomaga zmniejszyć wpływ produkcji i procesów przemysłowych na środowisko naturalne, ułatwia ponowne wykorzystanie ograniczonych zasobów i poprawia efektywność energetyczną.

        Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim dalszych sukcesów w rozwoju normalizacji, która wspiera ochronę środowiska naturalnego i dostarcza rozwiązań dla światowych wyzwań.