Zawartość

20 maja Dzień Normalizacji Polskiej

2021-05-17
20 maja Dzień Normalizacji Polskiej

Już po raz 11 obchodzimy Dzień Normalizacji Polskiej – święto ustanowione w 2010 r. z inicjatywy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Normalizacja stała się obecna we wszystkich dziedzinach życia, a Polskie Normy przydadzą się zarówno inżynierowi, jak i świadomemu swoich praw konsumentowi.

PKN stara się ukazać normalizację jako narzędzie porządkowania, doskonalenia i ułatwiania codziennego życia. Nabiera to jeszcze większego znaczenia w obliczu walki z trudnościami wywołanymi przez pandemię.

 

Wszystkim osobom, którym normalizacja jest bliska, życzymy, aby w dalszym ciągu zrzeszała aktywnych uczestników, motywowała do wyznaczania nowych kierunków jej rozwoju i ułatwiała odpowiednie reagowanie na sytuacje, które nas zaskakują.