Zawartość

Czerwcowe „Wiadomości PKN”

2021-06-21
Czerwcowe „Wiadomości PKN”

Sztuczna inteligencja może robić wiele rzeczy, których nie mogą ludzie. AI powinna rozwijać się tak,  byśmy mogli, starzejąc się, pozostawać zdrowi, bezpieczniej prowadzić samochody i taniej produkować różne rzeczy. Jednak, mimo zaawansowanego rozwoju technologicznego, przyszłość nie maluje się tylko w różowych barwach. Ryzyko istnieje. Algorytmy mogą robić coś, czego jako społeczeństwo nie chcielibyśmy. Na przykład – podejmować decyzje, których nie rozumiemy. Pamiętacie przykład algorytmu Facebooka – chatbotów, które zaczęły komunikować się między sobą, sprzeciwiając się wewnętrznym kodom? W rezultacie zostały wyłączone. Dlatego konieczny jest zestaw etycznych reguł i audyt algorytmów, co ochroni nas przed konsekwencjami ich niekorzystnych działań. 

Więcej dowiecie się z najnowszych „Wiadomości PKN 6/2021".