Zawartość

Kwietniowe Wiadomości PKN

2022-04-20
Kwietniowe Wiadomości PKN

W miarę przyspieszenia cyfrowej transformacji naszego świata, technologie cyfrowych bliźniąt stają się niezbędnymi narzędziami w bardzo wielu dziedzinach. NASA od wielu lat wykorzystuje digital twins do zdalnej obsługi, konserwacji i napraw systemów znajdujących się w kosmosie. Miasta mają swoje cyfrowe bliźniaki. Wirtualny Singapur i wirtualny Boston – to bogate w dane cyfrowe repliki umożliwiające przeprowadzanie analiz jakościowych i ilościowych w czasie rzeczywistym, co ma się przełożyć na efektywniejsze zarządzanie i zagospodarowanie przestrzeni miejskich. W systemie opieki zdrowotnej cyfrowy pacjent, będący precyzyjnym odwzorowaniem organizmu, pomoże w postawieniu odpowiedniej diagnozy i wdrożeniu określonej terapii. Cyfrowy bliźniak pozwala oszczędzić czas oraz uzyskać efektywniejsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania. Stworzony w komputerze model odpowiadający rzeczywistemu obiektowi umożliwia praktycznie bezkosztowe testowanie nowych wersji lub modyfikację istniejących rozwiązań technicznych. O tym, jakie wyzwania stoją przed normalizacją tej dynamicznie rozwijającej się technologii, opowiadają eksperci IEC – Antonio Kung i Karim Tobich.

Przeczytajcie najnowsze „Wiadomości PKN 4/2022”.