Zawartość

Październikowe Wiadomości PKN

2022-10-20
Październikowe Wiadomości PKN

Bezpieczeństwo i niezależność – słowa, które w ostatnich tygodniach są odmieniane przez wszystkie przypadki, szczególnie w kontekście energetyki. Paliwa kopalne, kryzys klimatyczny, galopujące ceny energii – w tej sytuacji transformacja energetyczna jest niezbędna. Szczególnie jeśli celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Przy czym zużycie energii stale się zwiększa. Mają na to wpływ: wzrost demograficzny i gospodarczy, więc do 2050 roku światowe zapotrzebowanie na energię może wzrosnąć o 40-60%. Sprostanie temu zapotrzebowaniu przy jednoczesnym ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych oznacza poważne inwestowanie w rozwój nowoczesnych technologii zeroemisyjnych, a jednocześnie optymalizujących zużycie energii. Transformacja energetyczna jest nie tylko bezprecedensowym wyzwaniem, przed którym stoją wszystkie kraje i organizacje na świecie, ale też szansą na bezpieczną i stabilną przyszłość.

Dowiedzie się więcej z najnowszych „Wiadomości PKN 10/2022”.