Zawartość

Światowy Dzień Normalizacji

2022-10-14
Światowy Dzień Normalizacji

14 października to dla nas podwójnie ważna data. W Polsce świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, a na świecie – Światowy Dzień Normalizacji.
Wspólna praca nad osiągnięciem niezwykłych rzeczy jest istotą zarówno normalizacji, jak i edukacji. Rozwój norm polega na połączeniu opinii ekspertów i wysłuchaniu każdego głosu, tak aby końcowy rezultat był szeroko reprezentatywny i odpowiadał wyzwaniom krajowym i światowym. Edukacja zaś jest sercem dobrze prosperującego, świadomego i nowoczesnego społeczeństwa. Dbałość o obie dziedziny wpisuje się w rozwijanie idei wspólnej wizji dla lepszego świata.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Światowego Dnia Normalizacji, życzę aby doświadczenie łączyło się z ciągłym zaciekawieniem, dążeniem do rozwoju i przynosiło wiele satysfakcji.

Szczęśliwego Dnia Edukacji Narodowej i Światowego Dnia Normalizacji!

 

Ewa Zielińska

Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego