Zawartość

„Normalizacja w bezpieczeństwie informacji, cyberbezpieczeństwie i bezpieczeństwie powszechnym” – konferencja PKN

2022-12-14
„Normalizacja w bezpieczeństwie informacji, cyberbezpieczeństwie i bezpieczeństwie powszechnym” – konferencja PKN

13 grudnia br. Polski Komitet Normalizacyjny zorganizował konferencję pt. „Normalizacja w bezpieczeństwie informacji, cyberbezpieczeństwie i bezpieczeństwie powszechnym”. Konferencja odbyła się w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie.

Współorganizatorem naszego przedsięwzięcia było Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Głównym celem konferencji było umożliwienie dostępu do aktualnych informacji z obszaru bezpieczeństwa i podniesienie świadomości na temat roli norm w tym zakresie. Bezpieczeństwo i niezależność – słowa, które w ostatnich tygodniach były odmieniane przez wszystkie przypadki, osadziliśmy w kontekście cyfrowym, powszechnym i informacyjnym. Zależało nam, aby bezpieczeństwo stało się tematem pierwszoplanowym w gronie zainteresowanych i z przewodnim głosem ekspertów.

Prelegenci mówili m.in.: dlaczego aktywne uczestnictwo w normalizacji międzynarodowej jest ważne w kontekście cyberbezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego; o zmianach, jakie wprowadzono do norm z zakresu bezpieczeństwa informacji; o systemach zarządzania w kontekście cyberbezpieczeństwa i jak normy je wspierają; o zarządzaniu cyberbezpieczeństwem infrastruktury krytycznej; o normach z zakresu bezpieczeństwa powszechnego oraz nowym spojrzeniu na normalizację w ochronie infrastruktury krytycznej.

Cyberataki są kosztowne, destrukcyjne i stanowią rosnące zagrożenie dla biznesu, rządów i społeczeństwa. Zarządzanie bezpieczeństwem informacji w firmie to sprawdzony sposób na jej niezakłócone funkcjonowanie.

Dziękujemy za udział w naszej konferencji i do zobaczenia na kolejnych!