Zawartość

Zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i ja”

2022-12-01
Zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i ja”

Od pewnego czasu ścierają się dwa trendy w przestrzeni miejskiej – jedni zastępują trawniki i drzewa szarym betonem, inni wręcz przeciwnie – chcą coraz więcej zieleni wokół. W jaki sposób możemy dążyć do zrównoważonego rozwoju miast i przestrzeni, w której żyjemy?

Zmiana betonowych osiedli w przyjazne zielone przestrzenie nie nastąpi z dnia na dzień. Jest to proces bardziej złożony i obejmujący wiele aspektów m.in.: zabudowę przestrzenną, budownictwo, hydrotechnikę, transport publiczny, projektowanie czy zarządzanie środowiskowe. Jak odejść od tego szkodliwego trendu, którym jest betonoza i przywrócić równowagę, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne mieszkańcom? Czy to jest jeszcze możliwe?

Wciąż wierzymy, że tak! Jeśli Ty również – zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Rozpoczynamy kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja” pt.: „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami” dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

Po szczegóły organizacyjne konkursu zapraszamy do Portalu Wiedza.