Zawartość

AI zrewolucjonizuje transmisje sportowe

2023-11-20
AI zrewolucjonizuje transmisje sportowe

Sztuczna inteligencja (AI) ma zrewolucjonizować rozgrywki sportowe i sprawić, że emocje widzów staną się bardzo realistyczne.

Jedną z najbardziej znaczących zmian jest wykorzystanie kamer napędzanych AI. Inteligentne kamery potrafią np. zlokalizować piłkę i podążać za nią. Ta technologia została już wdrożona w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w koszykówce, piłce nożnej i tenisie.

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość (VR/AR) również odgrywają coraz większą rolę w transmisjach sportowych. Technologia VR pozwala widzom zanurzyć się w całkowicie wirtualnym środowisku, podczas gdy AR nakłada elementy cyfrowe na widok w świecie rzeczywistym. Dzięki temu nadawcy mogą tworzyć prawdziwie wciągające i interaktywne wrażenia dla widzów, pozwalając im poczuć się tak, jakby byli częścią akcji, a nie tylko biernymi obserwatorami.

Technologie te są nadal rozwijane i stają się coraz bardziej dostępne, możemy spodziewać się nowej ery transmisji sportowych, która będzie bardziej ekscytująca niż kiedykolwiek wcześniej, a jaką rolę odegra tu normalizacja?

Więcej można przeczytać w „Wiadomościach PKN 11/2023”.