Zawartość

100 lat PKN!

2024-02-29
100 lat PKN!

„Nie byliśmy ostatni w uświadomieniu sobie roli i zadań normalizacji w życiu gospodarczym i społecznym państwa. Polski świat techniczny w zaraniu niepodległości podniósł ideę normalizacji, krzewił ją i doprowadził – jeden z pierwszych – do stworzenia instytucji poświęconej tym zagadnieniom o zasięgu i charakterze państwowym” [Wiadomości PKN, 1948].

Polska normalizacja już od 100 lat nieprzerwanie się rozwija i obejmuje coraz więcej obszarów i aspektów. Rok 2024 jest dla PKN szczególny – nasza instytucja obchodzi 100-lecie działalności, polska normalizacja dobrowolna – 30-lecie, a członkostwo PKN w europejskich organizacjach normalizacyjnych – CEN i CENELEC – 20-lecie.

Z okazji Jubileuszu PKN przygotowaliśmy podstronę, z której dowiecie się, jak kształtowała się polska normalizacja i historia naszej instytucji.

Zapraszamy do poznania 100 lat historii PKN.