Zawartość

Prezesi PKN

Prezesi PKN

Nazwa instytucji

Lata

Przewodniczący

Sekretarz Generalny

Dyrektor Naczelny

Prezes

Sekretarz Generalny

Dyrektor Generalny

Zastępca Prezesa

P.K.N.

09.12.1924

inż. Piotr Drzewiecki

Przewodniczący

(09.12.1924 - zmarł 08.12.1943)

prof. inż. Henryk Mierzejewski

Sekretarz Generalny

(... - zmarł 28.06.1929)

prof. inż. Antoni Rogiński

Sekretarz Generalny

(wrzesień 1930 - zmarł w 1943 r.)

21.04.1945

Czesław Szczekowski

Sekretarz Generalny

(01.09.1945 - zmarł 11.04.1948)

 

prof. dr inż. Jan Oderfeld

Sekretarz Generalny/ Dyrektor Naczelny

(luty 1949 - 21.01.1952)

 

Ludwik Grzędziński

Dyrektor Naczelny

(11.06.1952 - 31.03.1953)

Jan Wodzicki

(listopad 1952 - 27.02.1954)

PKN

04.03.1953

Jan Wodzicki

(01.03.1954 - 1969)

Brunon Planeta

(01.03.1954 - 1968)

Zenon Żaczkiewicz

(01.07.1956 - 31.08.1965)

PKNiM

29.03.1972

Bolesław Adamski

(15.10.1969 - 08.04.1976)

Mieczysław Krajewski

(1966 - 31.01.1975)

Wiktor Obolewicz

(10.07.1971 - 02.10.1986)

Franciszek Szlachcic

(05.04.1976 - 30.11.1985)

Bolesław Adamski

(08.04.1976 - 22.12.1987)

PKNMiJ

08.02.1979 - 31.12.1993

Roman Kobus

(20.02.1986 - 22.12.1987)

Marian Maroszek

(01.10.1986 - 15.03.1989)

Janusz Maciejewicz

(22.12.1987 - 19.04.1990)

Andrzej Ruszkarski

(22.12.1987 - 12.06.1990)

Krzysztof Mordziński

(20.04.1990 - 31.12.1993)

Jerzy Ordon

Dyrektor Generalny

(12.06.1990 - 04.05.1993)

PKN

01.01.1994

Marian Łukaszewicz

(01.01.1994 - 21.11.1997)

Grażyna Lewaszkiewicz

(25.01.1994 - 31.12.1994)

Andrzej Kocznorowski

(16.01.1995 - 08.12.1997)

Janusz Roszij

(22.11.1997 - 09.09.1999)

Jerzy Marcinek

(19.12.1997 - 02.04.2000)

Maria Pernach

(17.09.1999 - 30.11.1999)

Grzegorz Giżycki

(30.11.1999 - 31.03.2000)

Jerzy Marcinek

(03.04.2000 - 30.12.2002)

Jolanta Widelska-Koźbiał

(16.01.2002 - 07.06.2004)

Janusz Szymański

(31.12.2002 - 24.11.2006)

Tomasz Schweitzer

(od 05.12.2006 – pełniący obowiązki Prezesa PKN;
na stanowisko Prezesa powołany w dniu 09.11.2007)

Jolanta Kochańska

(od 25.02.2008) – Zastępca Prezesa ds. normalizacji

Jerzy Krawiec

(08.05.2008 – 22.01.2014 )